Działanie i zastosowanie:
Paracetamol Farmina to produkt leczniczy w postaci czopków o działaniu przeciwbólowym i przeciwgorączkowym dla niemowląt.
Lek stosuje się u niemowląt i dzieci w bólach i gorączce różnego pochodzenia, np. przy ząbkowaniu, po szczepieniach, a także w objawowym leczeniu stanów grypopodobnych i przeziębień.
Dawkowanie:
Ten lek należy zawsze stosować dokładnie tak, jak opisano to w ulotce dla pacjenta lub według zaleceń lekarza lub farmaceuty.
Czopki Paracetamol Farmina są przeznaczone do podawania doodbytniczego.
Nie przekraczać dawki jednorazowej - 10 mg/kg masy ciała dziecka.
Niemowlętom, czyli dzieciom w wieku poniżej 1 roku można podawać 3 x dziennie po 1 czopku.
Stosować nie częściej niż co 4 godziny.
Jeśli objawy nasilą się lub nie ustąpią po 3 dniach, należy skontaktować się z lekarzem.
Skład:
Substancja czynna: paracetamol
1 czopek zawiera substancję czynną: paracetamol 125 mg.
Substancja pomocnicza: tłuszcz stały.
Przeciwwskazania:
Nie należy stosować leku:
* w przypadku nadwrażliwości (uczulenia) na którykolwiek ze składników leku,
* w przypadku ciężkiej niewydolności nerek lub wątroby.
Działania niepożądane:
Jak każdy lek, lek ten może powodować działania niepożądane, chociaż nie u każdego one wystąpią.
Częstość nieznana: zmiany w obrazie morfologicznym krwi w zakresie zmniejszenia ilości płytek krwi, niewydolność nerek lub wątroby, reakcje uczuleniowe, zwłaszcza skórne takiej jak pokrzywka, rumień, świąd lub wysypka.
Status rejestracji:
Produkt leczniczy
Producent:
FARMINA
Lipska 44
Kraków