W naszej ofercie można znaleźć między innymi tabletki musujące wzbogacone o kwercetynę, która hamuje wydzielanie histaminy, a także preparaty zawierające wapń, które nie tylko wykazują działanie przeciwalergiczne, ale też wspomagają prawidłowe funkcjonowanie układu immunologicznego. Prezentowane produkty mogą być podawane zarówno osobom dorosłym, jak i dzieciom i młodzieży, u których pojawiło się uczulenie na kurz, pyłki roślin, roztocze, czy związki chemiczne znajdujące się w detergentach. Przy ich pomocy można też zmniejszyć uciążliwe objawy, jakie wywołała alergia na różnego rodzaju substancje pokarmowe (zawarte w orzechach, rybach, zbożach, cytrusach itp.).
Objawy alergii
Wiele zależy od alergenu i nieprawidłowej reakcji immunologicznej, jaką przeprowadza organizm przy styczności z substancją powodującą niepożądane symptomy. Należy też pamiętać, że alergia a uczulenie różnią się kolejno występowaniem objawów lub ich brakiem. Do najczęściej wskazywanych objawów, na które uskarżają się alergicy, można zaliczyć:
- katar,
- nadmierne kichanie,
- duszności,
- zaczerwienione oczy, łzawienie,
- opuchlizna,
- zmiany skórne w miejscu kontaktu z potencjalnym alergenem,
- kaszel.
Czy alergia może być niebezpieczna?
W skrajnych przypadkach u alergika może dojść do wstrząsu anafilaktycznego, który stanowi bardzo gwałtowną reakcję organizmu na kontakt z alergenem. Może on doprowadzić do poważnych problemów z układem krążenia, trudności z oddychaniem, a w najgorszym wypadku nawet do śmierci. Osobie, u której wystąpił wstrząs anafilaktyczny, należy udzielić natychmiastowej pomocy.
Jaka jest różnica między lekami p/alergicznymi I a II generacji
Preparaty p/histaminowe pierwszej generacji zostały wprowadzone do obiegu znacznie wcześniej, bo ponad 70 lat temu. Te leki na alergię z definicji charakteryzują się oddziaływaniem na wiele receptorów w organizmie, stąd w ich przypadku łatwiej o efekty niepożądane. Leki drugiej generacji są dziś znacznie częściej przepisywane alergikom. Skupiają się one na działaniu przeciwhistaminowym, wywierając znacznie mniejszy wpływ na pozostałe receptory.
Najpopularniejsze leki i substancje przeciwalergiczne?
Najczęściej w aptekach można spotkać preparaty histaminowe, które cechuje wysoka skuteczność w działaniu. Zwykle pomagają bardzo szybko, regulując nieprawidłową reakcję układu immunologicznego na alergen i blokując wydzielanie substancji odpowiedzialnych za występowanie objawów typowych dla alergii. Występują w formie tabletek lub aerozoli.
Dlaczego mamy alergie?
Zwykle reakcją alergiczną określa się nieprawidłowe działanie układu immunologicznego przy kontakcie z obcymi cząsteczkami zwanymi alergenami. Prowadzi to do wytwarzania przeciwciał i substancji odpowiedzialnych za powstanie w organizmie stanu zapalnego. Przyczyny powstawania alergii oraz uczuleń częstą mają uwarunkowanie genetyczne, ale też środowiskowe, takie jak styl życia, czynniki klimatyczne czy długotrwała ekspozycja na popularnie występujące alergeny.