Zmniejsz poziom cukru
Wysoki poziom cukru we krwi jest niebezpieczny szczególnie dla cierpiących z powodu cukrzycy. Kontrolowanie glukozy i insuliny to codzienność, z jaką musi zmierzyć się cukrzyk. W chorobie wsparciem mogą okazać się leki, środki stymulujące funkcjonowanie gospodarki organizmu oraz mające wpływ na działanie komórek trzustki. Preparaty zawierają najczęściej takie składniki jak ekstrakt z morwy białej, witaminę E oraz B, kwas liponowy. W odpowiednim stężeniu pomagają zapobiegać niebezpiecznemu dla zdrowia stanowi, jakim jest hiperglikemia. Wymienione produkty są dostępne w naszym asortymencie.
Co to jest cukrzyca?
Jest to przewlekła choroba metaboliczna, która pojawia się, gdy trzustka nie produkuje odpowiedniej ilości insuliny odpowiedzialnej za regulację poziomu cukru we krwi. Insulina to hormon niezbędny, aby organizm mógł czerpać energię z glukozy. Właśnie dlatego objawy cukrzycy mogą mieć bardzo duży wpływ na pogorszenie komfortu życia pacjenta.
Jakie ryzyko za sobą niesie?
Zaburzona kontrola poziomu cukru we krwi niesie ze sobą szereg powikłań, zależnie od stopnia zaawansowania choroby, nawet zagrażających życiu. Zaburzony metabolizm glukozy może prowadzić do uwalniania wolnych rodników, będących przyczyną uszkadzania naczyń krwionośnych. W dłuższej perspektywie nieleczona choroba cukrzycowa powoduje uszkodzenia nerwów i problemy ze wzrokiem, a w skrajnych przypadkach prowadzi do niewydolności nerek i śmierci pacjenta. Osoby dotknięte cukrzycą zmagają się ze zwiększonym ryzykiem wystąpienia zakrzepicy, miażdżycy, zawału serca oraz udaru.
Jakie są objawy cukrzycy?
Należy pamiętać o tym, że to, jakie są objawy cukrzycy, w dużej mierze zależy od rodzaju choroby cukrzycowej, na jaką cierpi pacjent. Wyróżnia się jednak grupę symptomów charakterystycznych dla wszystkich typów tego schorzenia:
- częste oddawanie moczu,
- uczucie suchości w ustach,
- nagłe pogorszenie wzroku,
- senność,
- apatia,
- utrzymujące się uczucie zmęczenia,
- uczucie pragnienia,
- szybki spadek masy ciała,
- częste infekcje, problemy skórne.
Jakie są przyczyny cukrzycy?
Za powstanie i rozwój choroby odpowiedzialne może być zarówno uwarunkowanie genetyczne, jak i czynniki zewnętrzne, takie jak dieta czy tryb życia pacjenta. Pacjentom pytającym, od czego jest cukrzyca, wskazuje się następujące przyczyny:
- otyłość,
- zaburzenia odżywiania,
- nadciśnienie tętnicze,
- wiek (ryzyko zachorowania zwiększa się z każdym rokiem życia),
- palenie papierosów i spożywanie alkoholu,
- niską aktywność fizyczną,
- problemy z utrzymaniem higieny.
Jak się leczy cukrzycę?
Leczenie choroby ma na celu przywrócenie prawidłowych poziomów cukru we krwi. W przypadku cukrzycy typu 1 konieczne jest zastosowanie insulinoterapii z uwagi na niedobór insuliny w organizmie. W cukrzycy typu 2 stosuje się leki obniżające oporność komórek na insulinę. Bardzo istotna jest również zmiana trybu życia i diety pacjenta zgodnie z zaleceniami lekarza.
Jak sprawdzać poziom cukru?
Badanie można przeprowadzić u lekarza podczas wizyty kontrolnej lub samodzielnie przy pomocy glukometru. Zależnie od zaleceń, poziom cukru we krwi sprawdza się na czczo, po posiłku lub między posiłkami. Cukrzycy powinni wykonywać badanie kilka razy w ciągu dnia i notować wyniki w specjalnym zeszycie.
Czym się różnią typy cukrzycy? Cukrzyca Typ 1 Typ 2 Typ 3
Leczenie oraz to, jak objawia się cukrzyca, różni się zależnie od typu choroby, na jaką cierpi pacjent. Wyróżnić można następujące rodzaje schorzenia:
- cukrzyca typu 1 - występuje najczęściej u dzieci i młodych dorosłych. Ten typ choroby charakteryzuje zaburzona produkcja insuliny, czyli hormonu niezbędnego do metabolizowania glukozy w organizmie. Zwykle ujawnia się nagle, nierzadko wymagając hospitalizacji i szybkiego rozpoczęcia podawania insuliny;
- cukrzyca typu 2 - najczęściej spotykana odmiana choroby cukrzycowej, pojawiająca się zwykle w wieku dojrzałym z ryzykiem zachorowania wzrastającym z każdym kolejnym rokiem życia. Jej występowaniu sprzyja siedzący, niehigieniczny tryb życia oraz dieta oparta na wysokokalorycznych posiłkach ubogich w wartości odżywcze. Pierwsze stadia choroby można przechodzić całkowicie bezobjawowo, jednak z czasem zaczynają występować u pacjenta najczęściej wskazywane objawy. Poza zmianą codziennych przyzwyczajeń stosuje się leki doustne obniżające poziom cukru we krwi
- Cukrzyca typu 3 - zwana również wtórną, oznacza zaburzenia gospodarki cukrowej w organizmie wywołane przez inne choroby współistniejące. Objawy i metody leczenia najczęściej pokrywają się z pozostałymi typami cukrzycy, przeważnie dając dobre rokowania na pełne wyzdrowienie
Jest to przewlekła choroba metaboliczna, która pojawia się, gdy trzustka nie produkuje odpowiedniej ilości insuliny odpowiedzialnej za regulację poziomu cukru we krwi. Insulina to hormon niezbędny, aby organizm mógł czerpać energię z glukozy. Właśnie dlatego objawy cukrzycy mogą mieć bardzo duży wpływ na pogorszenie komfortu życia pacjenta.
W tej kategorii proponujemy preparaty bez recepty dla cukrzyków, które zawierają w swoim składzie między innymi takie związki, jak: chrom, wyciąg z morwy białej, ekstrakt z bulw topinamburu, kwas alfa liponowy (ALA), witaminy z grupy B oraz wyciąg z mniszka lekarskiego. Składniki te zmniejszają przyswajanie cukrów, pomagając zadbać o prawidłowy poziom cukru we krwi, wykazując korzystny wpływ na pracę układu krążenia i wspierając proces odchudzania. Każdy z produktów może być przyjmowany przez osoby zmagające się z cukrzycą, a także te, które mają problem z niewłaściwą gospodarką węglowodanową.
Kontrola poziomu cukru we krwi
Każdy cukrzyk musi kontrolować poziom cukru we krwi, a także świadomie się odżywiać. Stale kontrolowana glukoza oraz insulina to podstawa w tej chorobie. Wsparciem mogą okazać się leki i suplementy takie jak Berimal, 2BE Slim czy Biovitum. W ofercie naszej apteki znajdują się też wyroby naturalne, pochodzenia roślinnego. Wśród nich jest młody jęczmień, a także zielona kawa. Warto zauważyć, że produkty dedykowane cykrzykom nie tylko zapobiegają hiperglikemii, ale też poprawiają pracę układu krwionośnego i nerwowego, wykazując przy tym właściwości antyoksydacyjne.