Produkty lecznicze wysyłamy specjalistycznym transportem, który gwarantuje bezpieczny przewóz leków w odpowiedniej monitorowanej temperaturze.
To jest lek. Dla bezpieczeństwa stosuj go zgodnie z ulotką dołączoną do opakowania. Nie przekraczaj maksymalnej dawki leku. W przypadku wątpliwości skonsultuj się z lekarzem lub farmaceutą.
Działanie i zastosowanie:
Antygrypin noc jest lekiem złożonym, zawierającym 3 substancje czynne: paracetamol, który działą przeciwbólowo i przeciwgorączkowo, maleinian chlorofenaminy, który zmniejsza wyciek wydzieliny śluzowej z nosa, hamuje odruch kichania i łzawienia oczu oraz kwas askorbowy, który uzupełnia niedobory witaminy C w organizmie. Lek przeznaczony jest do doraźnego leczenia objawów grypy, przeziębienia i stanów grypopodobnych takich jak ból głowy, gorączka, ból gardła, nieżyt nosa i gardła.
Skład:
Każda saszetka zawiera 500 mg paracetamolu (Paracetamolum), 200 mg kwasu askorbowego (Acidum ascorbicum) i 4 mg chlorfenaminy maleinianu (Chlorphenamini maleas). Substancje pomocnicze: kwas cytrynowy, sodu wodorowęglan, sacharoza, magnezu cytrynian, sodu cyklaminian (E 952), sacharyna sodowa (E 954), aromat cytrynowy Tetrarome Lemon P 0551 987323: maltodekstryna kukurydziana, składniki aromatyzujące (limonen, beta-pinen, cytral, gamma terpinen, linalol), alfa tokoferol E 307.
Sposób użycia:
Dorośli: W razie konieczności zawartość 1 saszetki (500 mg paracetamolu, 200 mg kwasu askorbowego i 4 mg chlorfenaminy maleinianu) na 30 min. przed snem. Nie stosować więcej niż zawartość 3 saszetek (1500 mg paracetamolu, 600 mg kwasu askorbowego i 12 mg chlorfenaminy maleinianu) na dobę w dawkach podzielonych, przy czym dawek nie można powtarzać częściej niż co 4 godziny.
Nie należy stosować tego produktu leczniczego u dzieci w wieku poniżej 15 lat.
Status rejestracji:
Lek
Informacje dodatkowe:
Przeciwwskazania: Nadwrażliwość na substancje czynne lub na którąkolwiek substancję pomocniczą; Ciężka niewydolność nerek lub wątroby (skala Childa i Pugha ?9); Równoczesne przyjmowanie leków wpływających na czynność wątroby; Nadużywanie alkoholu; Jaskra z wąskim kątem przesączania; Pacjenci z ryzykiem zatrzymania moczu, związanym z zaburzeniami odcinka cewki moczowej przebiegającego przez gruczoł krokowy; Pacjenci przyjmujący inhibitory monoaminooksydazy (MAO) obecnie lub w ciągu ostatnich dwóch tygodni; Dzieci i młodzież w wieku poniżej 15 lat.