Produkty lecznicze wysyłamy specjalistycznym transportem, który gwarantuje bezpieczny przewóz leków w odpowiedniej monitorowanej temperaturze.
To jest lek. Dla bezpieczeństwa stosuj go zgodnie z ulotką dołączoną do opakowania. Nie przekraczaj maksymalnej dawki leku. W przypadku wątpliwości skonsultuj się z lekarzem lub farmaceutą.
Działanie i zastosowanie:
Nipas, wkładka dozębodołowa, 32 mg, tabletki, 50 szt.
Tabletki do zębodołu Nipas mają postać białych, trójkątnych tabletek z zaokrąglonym wierzchołkiem. Substancję czynną stanowi kwas acetylosalicylowy. Lek wykazuje działanie przeciwzapalne, przeciwobrzękowe i przeciwbólowe.
Tabletki ulegając spęcznieniu i rozpuszczeniu osłaniają zakończenia nerwowe i chronią ściany zębodołu przed dostępem śliny.
Preparat stosowany w stomatologii, jako wkładka lecznicza po powikłanych ekstrakcjach zębów (bóle poekstrakcyjne, zapalenie kości, suche zapalenie zębodołu). Stosowana również po otwarciu ropni przyzębnych i okołowierzchołkowych, głęboko zropiałych kieszonek przyzębnych. W profilaktyce: dozębodołowo po dłutowaniu lub uszkodzeniu zębodołu (niezależnie od założonych szwów), po wyłyżeczkowanu kieszonek dziąsłowych, pod opatrunki z cementu oraz w paradontologii. Wkładki można stosować w połączeniu z odpowiednimi chemioterapeutykami lub antybiotykami.
Skład:
1 tabletka zawiera:
32 mg kwasu acetylosalicylowego,
oraz substancje pomocnicze: laktoza jednowodna 17 mg, propylu parahydroksybenzoesan 3 mg, talk magnezu stearynian
Sposób użycia:
Lek przeznaczony do stosowania wyłącznie przez lekarzy stomatologów.
Po wstępnym przepłukaniu zębodołu ciepłym 3% roztworem wodorowęglanu lub 0,9% roztworem chlorku sodu, bez uprzedniego łyżeczkowania umieszcza się 1 do 3 tabletek w zębodole. Następnie zębodół przykrywa się tamponem na okres 20 min.
Status rejestracji:
Lek.
Informacje dodatkowe:
Nie należy stosować leku Nipas w przypadku nadwrażliwości na salicylany lub którąkolwiek substancję pomocniczą, oraz u pacjentów ze skazą krwotoczną. Należy zachować szczególną ostrożność u pacjentów przyjmujących leki przeciwzakrzepowe.