Działanie i zastosowanie:
Theraflu ExtraGRIP to produkt leczniczy, który zawiera 3 substancje aktywne i działa wielokierunkowo:
* paracetamol - działa przeciwbólowo i przeciwgorączkowo,
* chlorowodorek fenylefryny - zmniejsza przekrwienie oraz obrzęk błony śluzowej nosa,
* maleininan feniraminy – substancja antyhistaminową, która łagodzi objawy uczuleniowe, takie jak: kichanie, świąd lub przekrwienie błony śluzowej nosa i zatok.
Theraflu ExtraGRIP stosuje się w leczeniu objawów grypy i przeziębienia, takich jak: gorączka, dreszcze, bóle mięśni, bóle kostno-stawowe, bóle głowy, obrzęk i przekrwienie błony śluzowej nosa, nadmierna wydzielina z nosa, kichanie.
Dawkowanie:
Ten lek należy zawsze stosować dokładnie tak, jak to opisano w ulotce dla pacjenta, lub według zaleceń lekarza lub farmaceuty. W razie wątpliwości należy zwrócić się do lekarza lub farmaceuty.
Jeżli objawy utrzymują się lub nasilają po 5 dniach albo gorączka utrzymuje się dłużej niż 3 dni pomimo stosowania leku, należy skonsultować się z lekarzem.
Theraflu ExtraGRIP stosuje się doustnie, po rozpuszczeniu zawartości saszetki w 1 szklance gorącej, ale nie wrzącej wody.
Dorośli i dzieci powyżej 12 lat: 1 saszetka, jeśli jest taka potrzeba dawkę tę można powtórzyć po 4-6 godzinach. Maksymalna dawka dobowa 3 saszetki.
Skład:
Substancje czynne: paracetamol (Paracetamolum), chlorowodorek fenylefryny (Phenylephrini hydrochloridum), maleinian feniraminy (Pheniramini maleas).
1 saszetka zawiera: 650 mg paracetamolu, 10 mg chlorowodoreku fenylefryny , 20 mg maleinian feniraminy.
Substancje pomocnicze: sacharozę, acesulfam potasowy, żółcień chinolinową (E 104), żółcień pomarańczową, maltodekstrynę M100, krzemionkę koloidalną uwodnioną, naturalne aromaty cytrynowe, kwas cytrynowy bezwodny, sodu cytrynian dwuwodny, wapnia fosforan.
Przeciwwskazania:
Nie należy stosować leku:
* u osób nadwrażliwych na paracetamol, chlorowodorek fenylefryny i maleinian feniraminy albo którykolwiek ze składników preparatu,
* jeśli pacjent przyjmował w ciągu ostatnich 14 dni inhibitory monoaminooksydazy,
* u osób z: ciężką chorobą serca, bardzo wysokim ciśnieniem tętniczym, nadczynnością tarczycy, jaskrą z wąskim kątem przesączania, guzem chromochłonnym nadnerczy.
Działania niepożądane:
Jak każdy lek, lek ten może powodować działania niepożądane, chociaż nie u każdego one wystąpią.
Często (u 1 do 10 na 100 osób): nudności, wymioty, senność.
Rzadko (u 1 do 10 na 10 000 osób): nerwowość, bezsenność, zawroty głowy, bóle głowy, przyspieszenie rytmu serca, kołatanie serca, zwiększone ciśnienie tętnicze, zaparcia, biegunka, dolegliwości brzuszne, suchość w ustach, uczucie ogólnego dyskomfortu lub rozbicia (złe samopoczucie), nieprawidłowe wyniki badań laboratoryjnych testów czynności wątroby.
Bardzo rzadko (rzadziej niż u 1 na 10 000 osób): agranulocytoza, leukopenia, pancytopenia.
Status rejestracji:
Produkt leczniczy
Producent:
GLAXOSMITHKLINE CONSUMER HEALTHCARE
W. Rzymowskiego 53
Warszawa